BUDYNEK WIELORODZINNY – WOJSKA POLSKIEGO

INWESTOR: PROGRES BUDOWNICTWO DEVELOPMENT SP. Z O.O. SP. K.

UL. WOJSKA POLSKIEGO/KNIAZIEWICZA, PIASECZNO

OPIS PROJEKTU

Inwestycja obejmuje budowę wielorodzinnego budynku mieszkalnego z garażem podziemnym. Teren inwestycji obejmuje działki położone pomiędzy ulicami Wojska Polskiego i Kniaziewicza w Piasecznie. Projektowany budynek ma IV kondygnacje nadziemne i jedną kondygnację podziemną. Wejście do jedynej klatki zlokalizowane jest od strony północnej i jest dostępne poprzez wewnętrzny chodnik z obu ulic.

 

Całą część nadziemną stanowią lokale mieszkalne, nie projektuje się w budynku żadnych usług. Do każdego mieszkania przynależy balkon, loggia lub taras na piętrze 3, a dla mieszkań na parterze wydzielono w terenie ogródki lokatorskie. Do dyspozycji mieszkańców są ponadto boksy rowerowe, zlokalizowane w hali garażu oraz wydzielone ażurowymi ściankami.

 

W budynku zaprojektowano dodatkowo na parterze wbudowane pomieszczenie śmietnika. Natomiast na 3 piętrze zlokalizowane zostało pomieszczenie kotłowni. Pozostałe pomieszczenia techniczne znajdują się w garażu podziemnym. Na kondygnacji podziemnej znajdują się również miejsca postojowe. Łącznie w garażu i na terenie zaprojektowano 33 miejsca postojowe dla samochodów, co stanowi stosunek 1,5 miejsca na mieszkanie.

 

Bryła budynku jest prosta, urozmaicona uskokami na ostatniej kondygnacji oraz nadwieszeniem kondygnacji 2 i 3. Kolorystyka budynku jest kontrastowa, do bazowych białych ścian dodano fragmenty elewacji w ciemnym tynku mozaikowym, uporządkowanych boniowaniem. Wszystkie balkony zostały zaprojektowane w systemie prefabrykacji, natomiast balustrady są szklane, mocowane z ciemną, aluminiową maskownicą. Wygląd budynku dopełnia stolarka okienna w kolorystyce drewna. Przez klatkę schodową poprowadzony jest pion okienny, wysoki na wszystkie kondygnacje.KATEGORIA: BUDYNKI MIESZKALNE WIELORODZINNE

INWESTOR: PROGRES BUDOWNICTWO DEVELOPMENT SP. Z O.O. SP. K.

LOKALIZACJA: UL. WOJSKA POLSKIEGO/KNIAZIEWICZA, PIASECZNO

LICZBA MIESZKAŃ: 22

POWIERZCHNIA CAŁKOWITA: 2 340 m2

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 1 087 m2

arrow