arrow-left arrow-right

kategorie

PROJEKTY WIELORODZINNE

WYBRANE PROJEKTY I REALIZACJE WIELORODZINNE

Projekty wielorodzinne

Witamy w części naszego portfolio dotyczącego projektów budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Przedstawiamy tu nasz sposób pracy, spojrzenie na architekturę oraz prezentujemy część portfolio, w której znajdują się całe osiedla oraz pojedyncze domy wielorodzinne. 

Zapraszamy

 

TECHNOLOGIA


Modelowanie 3D

Wszystkie projekty wykonujemy w technologii 3D już na etapie koncepcji, co niesie za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim oferujemy szybki podgląd projektowanej bryły, dzięki czemu Inwestor widzi efekt naszej pracy na bieżąco, a w dodatku może w trakcie wprowadzać swoje modyfikacje. Taka forma komunikacji i monitoring postępów „na żywo”, bardzo skraca proces uzgadniania formy budynku. Klient posiada pełny wgląd i kontrolę nad rozwojem projektu, a za co za tym idzie nad jego finalnym kształcie.

 

Usługa projektowa „od A do Z”

Usługa projektowa powinna obejmować cały zakres prac projektowych, których wymaga klient, w tym uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych. Uważamy, że Inwestor nie powinien tracić czasu na szukanie i zlecanie dodatkowych ekspertyz, badań czy opracowań technicznych. Z tej przyczyny od 10 lat starannie selekcjonujemy grono naszych ekspertów, co pozwala nam z dumą polecać każdego branżystę, który jest specjalistą w swojej dziedzinie. Ponad to jesteśmy tak pewni kultury i jakości pracy naszych fachowców, że bierzemy odpowiedzialność za poziom prac które są przez nich wykonywane.

 

Zunifikowana dokumentacja projektowa

Czytelność rysunków na każdym ich etapie pozwala zachować spójność, która w dalszym czasie procentuje łatwością odbioru, a co za tym idzie zrozumieniem przekazu. Dotyczy to także branż z którymi współpracujemy, dzięki czemu każdy podwykonawca po przyzwyczajeniu się do naszego stylu kreślenia, z łatwością odnajdzie się w dokumentacji. Pozwala to zaoszczędzić czas, eliminuje pomyłki w odczycie rysunków i odejmuje stresu związanego z popełnianiem błędów. Ponad to po przywyknięciu do naszego stylu graficznego, kolejne projekty są odczytywane szybciej, a wręcz intuicyjnie co jest wartością samą w sobie.

 


Zmiany do projektu na każdym etapie

Nasza firma przygotowując dokumentację techniczną opracowuje projekt budowlany o możliwie, jak najmniejszej szczegółowości oraz projekt wykonawczy o bardzo wysokiej szczegółowości zastosowanych rozwiązań technicznych. Za tym rozwiązaniem stoi szereg bardzo istotnych korzyści. Projekt budowlany w okrojonej wersji pozwala nie tylko dopasować inwestorowi szereg różnych rozwiązań do jednego tematu, ale przede wszystkim skraca czas potrzebny na analizę dokumentacji w urzędzie. W rezultacie otrzymujemy szybciej wydane pozwolenie na budowę. Sporządzenie projektu wykonawczego o dużej szczegółowości ma natomiast jednoznacznie określić przyjęte rozwiązania techniczne. Zapewnia to Inwestorowi, że wykonawca zrealizuje obiekt zgodnie z założeniami, a jego swoboda wyboru wśród produktów lub rozwiązań o niskich walorach technicznych, będzie ograniczona.

 

Technologia BIM

W technologii BIM niezwykle ważny jest fakt, że program liczy na bieżąco wprowadzane zmiany. Dzięki temu rozwiązaniu kosztorys zostanie szybko i poprawnie uwierzytelniony, co z kolei ułatwia podjęcie decyzji w którym kierunku zmierza budowa. Jak wiadomo, przez obecną sytuację geopolityczną oraz pandemiczną, ceny materiałów budowlanych są bardzo ruchome i potrafią się zmieniać nawet z godziny na godzinę. Procesowanie projektu w ten sposób ułatwi podejmowanie natychmiastowych decyzji, które finalnie mogą mieć wpływ na zaoszczędzenie bardzo dużych kwot. Nie bez powodu z tego typu rozwiązań korzystają najwięksi gracze na rynku nieruchomości w kraju, a my chcąc dołączyć do grona najlepszych także oferujemy tego rodzaju usługi.


KOSZTY


Optymalny wskaźnik PUM/PC

Całkowite wydobycie potencjału zabudowy działki to największe wyzwanie stojące przed każdym biurem architektonicznym. Nie ważne czy będą to domy wielorodzinne, budynki biurowe, produkcyjne, czy osiedla domów jednorodzinnych, zadanie pozostaje to samo. Rozumiemy że jest to kluczowe dla deweloperów, ponieważ ten zabieg podnosi wartość całej inwestycji, dlatego projektowane przez nas inwestycje są mocno zoptymalizowane. Bierzemy pod uwagę wielkości komunikacji, pomieszczeń technicznych oraz klatek schodowych obsługujących budynek, co pozwala na uzyskanie atrakcyjnego współczynnika powierzchni użytkowej względem powierzchni całkowitej – PUM/PC. Dodatkowo wiemy jak zwiększyć powierzchnię użytkową mieszkań co skutkuje uzyskaniem do 3% więcej PUM na tle konkurencji.  

 

Technologia budowania i materiały
dostosowane do potrzeb klienta

Przed rozpoczęciem prac projektowych ustalamy szczegółowo z klientem jaki ma preferencje co do układu konstrukcyjnego budynku, jakie rozwiązania instalacyjne będą dla niego odpowiednie i jakie materiały należy użyć na elewacjach budynku. Starannie przeprowadzony wywiad pozwala nam jak najlepiej wpasować się w potrzeby i realia budżetowe deweloperów, eliminuje pomyłki oraz przyspiesza pracę.


Optymalny wskaźnik STAL/BETON

Współpracujemy ze sprawdzonym biurem konstrukcyjnym, które zwraca szczególną uwagę na ekonomię projektowanej konstrukcji budynku. Przez lata rzetelnej pracy stworzyliśmy optymalne rozwiązania projektowe takie jak współczynnik stali do betonu w konstrukcjach żelbetowych. Możemy się pochwalić, że średnio nasze projekty budynków wielorodzinnych potrzebują tylko ok. 105kg/m3 dla całej bryły. Przy dzisiejszej sytuacji rynkowej gdzie ceny stali poszybowały w górę jest to bardzo istotny element w planowaniu budżetu inwestycji.

 

Bardzo szybkie wykonywanie analiz
chłonności działek

Mamy świadomość, że okazja na rynku nieruchomości jest dobrem rzadkim, które wymaga podjęcia szybkiej decyzji przez Inwestora o jej zakupie. W sytuacjach wymagających szczególnej uwagi za dodatkową bonifikatą, jesteś w stanie mocno skoncentrować nasze siły na powierzonym zadaniu. Rezultatem jest analiza chłonności działki wykonana nawet już od 48 godzin, co owocuje tym że wspólnie z Inwestorem wyprzedzamy konkurencję. W przypadkach ekstremalnych potrafimy przygotować analizę chłonności działki w nocy lub w weekend. Oczywiście szybkość pracy nie wpływa na jej jakość, przez co proponowana powierzchnia użytkowa będzie nieznacznie różnić się od jej finalnej wartości.


ESTETYKA


Dbałość o estetykę niezależnie od budżetu

Budynki, które projektujemy traktujemy jako naszą wizytówkę, w związku z czym niezależnie od budżetu jakim dysponuje inwestor, przywiązujemy ogromna uwagę do tego, aby były starannie zaprojektowane. Analizując architekturę w każdej płaszczyźnie biznesowej potrafimy nie tylko nadążać za współczesnymi trendami, lecz także je wyznaczać.

 

Przedstawianie całego zakresu prac

Deweloper często przychodzi dokonać wyboru pracowni projektowej opierając się na okrojonych informacjach w postaci kliki wizualizacji budynków, wnętrz klatek schodowych lub wnętrz mieszkań. W celu umożliwienia świadomego wyboru architekta, zamieszczamy do wglądu przygotowane przez nas karty lokali oraz projekty zagospodarowania terenu. Przedstawienie pełnej dokumentacji potencjalnemu inwestorowi pozwala dokładniej przeanalizować jaką jakość oferuje nasze biuro projektów oraz daje pełniejsze zrozumienie deweloperom tego na jakim poziomie będzie stał finalny produkt.


Fotorealistyczne wizualizacje

Inwestorzy aby przygotować materiały marketingowe dla danej inwestycji muszą szukać grafika, który nie znając wizji projektantów, wykonuje wizualizacje zaprojektowanego budynku. Taka sytuacja powoduje rozbieżności na prezentowanych ujęciach i wydłuża proces ustaleń, który czasami jest kluczowy dla opłacalności biznesu. Nasze biuro projektowe posiada sprawdzonego i zaufanego grafika, który zawsze współpracuje z nami od początku projektu. Standardowo w pakiecie dla dewelopera proponujmy ujęcia całych osiedli, pojedynczych budynków oraz wizualizacje wnętrz części wspólnych. Eliminuje to błędy, przyspiesza proces twórczy, oraz pomaga przygotować wizualizacje pokazujące inwestycję z najlepszych stron.


Nasza filozofia projektowania

Pokazujemy pełen zakres projektowy, od etapu koncepcji i analiz, aż po fragmenty projektów budowlanych, detali architektonicznych oraz kart mieszkań. W ten sposób każdy zainteresowany klient, może samemu się przekonać jak wygląda to co tworzymy i będzie bardziej świadomy tego jaki produkt finalnie otrzyma. Nasza pracownia posiada największe doświadczenie na polu projektów domów wielorodzinnych, a wynika to z jakości i stylu pracy który prezentujemy.


Ponieważ każdy nasz klient otrzymuje indywidulaną obsługę skrojoną na miarę jego potrzeb, zdecydowaliśmy nie tworzyć oferty w której znajdziecie gotowe projekty domów wielorodzinnych. Projekty domów jednorodzinnych znajdują się w zakładce…


Podstawową wytyczną która definiuje przyszły kształt bryły domu wielorodzinnego, jest rozmiar i układ działki. Bywa, że mierzymy się z sytuacjami gdy sąsiedztwo mocno oddziałuje na nasz teren, przez co zostaje ograniczona możliwa do zagospodarowania powierzchnia działki. W takim przypadku stosujemy różne zabiegi dzięki którym, intensywność zabudowy osiągnie maksymalnie dopuszczone wartości. Zaczynamy od analizy nasłonecznienia i zacienienia, które np. powiedzą nam czy kondygnacje parterowe będą mieścić usługi, bądź mieszkania. Zagłębiając się dalej cały czas mamy w głowach cel – maksymalna powierzchnia użytkowa w budynkach w stosunku do powierzchni działki.  Zrealizować ten plan pomagają takie zabiegi jak: garaże podziemne, maksymalne wysokości budynków dopuszczone w warunkach zabudowy, czy zoptymalizowane względem wielkości powierzchnie klatki schodowej. Wykorzystujemy kurtyny przeciwpożarowe, odstępstwa od warunków technicznych i inne możliwości, aby całkowicie wykorzystać potencjał gruntu, mając nawet najbardziej wąską działkę.


Wiedząc już co możemy stworzyć na działce, czas wykonać nasze plany w bardziej szczegółowym wymiarze. Zaczynamy od przestrzeni która powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby układ był jak najbardziej funkcjonalny co ułatwi życie przyszłym nabywcom. Słuchając opinii inwestorów, dostosowujemy rozwiązania funkcjonalne osiedli głównie dla młodych małżeństw i rodzin, ponieważ wiemy że to oni są główną grupą osób korzystających z naszej wspólnej pracy. Co za tym idzie często zespoły budynków są dodatkowo wyposażane w lokale usługowe, gdzie mieszczą się sklepiki, apteki, żłobki, przedszkola, a nawet przychodnie lekarskie. Nie zabraknie miejsca dla sali zabaw, bądź możliwości aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, gdzie znajdziemy strefy zieleni, place zabaw, korty tenisowe lub boiska piłkarskie. Staramy się w tym wszystkim aby układ dróg wewnętrznych i miejsc do parkowania był jak najbardziej przyjazny w użytkowaniu, a korzystanie z garażu było przyjemnością.


Przechodząc od ogółu do szczegółu następnie pochylamy się nad projektami budynków wielorodzinnych. Dla wszystkich lubiących codzienny kontakt z naturą, mieszkania w parterze wyposażamy w ogródki z rozmieszczeniem opcjonalnych tarasów. Maksymalizując tereny zielone na osiedlach proponujemy garaże podziemne wyposażane w platformy, dzięki czemu nie zmieniając bryły otrzymujemy 2x więcej miejsc do parkowania. Staramy się, aby wszystkie mieszkania zostały wyposażone w komórki lokatorskie znajdujące się w bezpośredniej strefie miejsc parkingowych, a w obrębie jednego budynku znalazło się wszystko co każda z osób użytkujących będzie potrzebować.


Takie samo podejście mamy myśląc o każdym mieszkaniu. Projektujemy lokale o zróżnicowanym metrażu, aby każda z rodzin mogła dostosować ofertę do swoich potrzeb. Staramy się aby balkony zamieniły się w tarasy łączące kilka pomieszczeń, dzięki czemu mamy odczucie że mieszkanie się powiększa. Dodatkowo, każda ciekawie zagospodarowana przestrzeń, niewątpliwie staje się dodatkowym atutem i ozdobą mieszkania, dlatego uważamy to rozwiązanie za ciekawą ofertę. W brew pozorom pomieszczenia gospodarcze to ważny element, dlatego w miarę możliwości każde mieszkanie jest w nie wyposażane podczas pracy nas strefowaniem lokalu.


Opowiedzieliśmy Państwu trochę na temat sposobu pracy, który nasza autorska pracownia architektoniczna założona ponad 11 lat temu doskonali do dziś. Przedstawimy kilka nowoczesnych rozwiązaniach które stosujemy, masę zebranego doświadczenia widocznego po ilości realizacji projektów oraz podejścia biznesowego, które powoduje że klienci zostają z nami na dłużej.Architekt Warszawa

Architekt Ursus

Architekt Włochy

Architekt Warszawa Włochy

Architekt Ochota

Architekt Bemowo


Architekt Bielany

Architekt Wola

Architekt Śródmieście

Architekt Mokotów

Architekt Wilanów

Architekt Żoliborz

arrow