arrow
OFERTA PORTYK ARCHITEKCI

ZAANGAŻOWANIE, WIELOLETNIA PRAKTYKA ORAZ DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ ARCHITEKTÓW POZWALAJĄ NAM DOSTARCZAĆ WYJĄTKOWE ROZWIĄZANIA PROJEKTOWE ODZWIERCIEDLAJĄCE POTRZEBY I ASPIRACJE NASZYCH KLIENTÓW.

 

 

UWAŻAMY ŻE KLIENT DLA WŁASNEGO KOMFORTU POWINIEN MIEĆ MOŻLIWOŚĆ ZAMÓWIENIA PEŁNEJ DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ W JEDNYM MIEJSCU, DLATEGO STWORZYLIŚMY USŁUGĘ PROJEKTOWĄ „OD A DO Z”.  OD POCZĄTKU NASZEJ DZIAŁALNOŚCI PRACUJĄC Z BRANŻYSTAMI, WYBIERAMY PROFESJONALISTÓW WSPIERAJĄCYCH PROJEKTY WE WSZYSTKICH ASPEKTACH. NASZE DOŚWIADCZENIE POWODUJE, ŻE JESTEŚMY W STANIE POMÓC NA WSZELKIE SPOSOBY, WYKONUJĄC WYMAGANE PRZEZ ORGANY PAŃSTWOWE BADANIA, EKSPERTYZY, ODSTĘPSTWA, POZWOLENIA CZY SPECUSTAWY. SŁUŻYMY POMOCĄ TAKŻE PO ETAPIE PROJEKTOWYM, WYKONUJĄC NADZORY BUDOWLANE I OPINIUJĄC ZMIANY. TO WSZYSTKO SPRAWIA, ŻE ZACZYNAJĄC WSPÓŁPRACĘ Z NAMI, KLIENCI MOGĄ BYĆ PEWNI ŻE ZOSTANĄ OBSŁUŻENI KOMPLEKSOWO.

 

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z ZAKRESEM PROJEKTOWYM ORAZ ELEMENTAMI PROCESU PROJEKTOWEGO WCHODZĄCYMI W SKŁAD DOKUMENTACJI.

 

 

 

ZAKRES USŁUG:

 

– ANALIZY CHŁONNOŚCI INWESTYCYJNEJ DZIAŁEK

– PROJEKTY BUDYNKÓW WIELORODZINNYCH

– PROJEKTY BUDYNKÓW BIUROWYCH

– PROJEKTY OBIEKTÓW HANDLOWYCH

– REWITALIZACJA OBIEKTÓW ZABYTKOWYCH

– PROJEKTY OBIEKTÓW PRZEMYSŁOWYCH

– POMOC W UZGODNIENIACH Z ORGANAMI I JEDNOSTKAMI URZĘDOWYMI

– POMOC W UZYSKIWANIU DECYZJI O WARUNKACH ZABUDOWY

– SPORZĄDZANIE KOSZTORYSÓW

– NADZÓR AUTORSKI I DORADZTWO NA BUDOWIE

– PROWADZENIE NADZORU INWESTORSKIEGO

– OPTYMALIZACJĘ PROJEKTÓW W ZAKRESIE KONSTRUKCJI

– OPTYMALIZACJĘ PROJEKTÓW W ZAKRESIE MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH

 

 

 

ELEMENTY PROCESU PROJEKTOWEGO

 

ANALIZA CHŁONNOŚCI DZIAŁKI

 

Przed zakupem działki przez inwestora wykonujemy analizę chłonności, która ma na celu sprawdzenie jaki potencjał inwestycyjny posiada dana nieruchomość. Sprawdzamy jaką funkcję może mieć przyszła zabudowa, kalkulujemy jaką największą powierzchnię uda się uzyskać, ile można wykonać kondygnacji oraz określamy umiejscowienie budynku na działce wraz z drogami, dojazdem czy miejscami parkingowymi. Jest to pierwszy dokument, który przedstawia możliwości zabudowy oraz mówi klientowi jak wygląda skala przedsięwzięcia na danym gruncie.

 

POTRAFIMY WYKONAĆ ANALIZĘ CHŁONNOŚCI JUŻ OD 48H.

OFEROWANY WSPÓŁCZYNNIK PUM/PC MIEŚCI SIĘ W GRANICACH 0,67-0,71

 

 

PROJEKT KONCEPCYJNY

 

JEST PIERWSZYM ETAPEM PRAC PROJEKTOWYCH, W KTÓRYM WRAZ Z INWESTOREM USTALANY NAJWAŻNIEJSZE ZAŁOŻENIA TECHNICZNO-MATERIAŁOWE. OMAWIANE SĄ TAKIE OBSZARY JAK DOBÓR ROZWIĄZAŃ KONSTRUKCYJNYCH, SPOSÓB ROZPROWADZANIA MEDIÓW, WYBÓR TECHNOLOGII I INNE WAŻNE ASPEKTY, A TO WSZYSTKO PRZEDSTAWIAMY W ŚRODOWISKU 3D.

 

 

PROJEKT BUDOWLANY

 

PO AKCEPTACJI KONCEPCJI ZABUDOWY PRZYSTĘPUJEMY DO PROJEKTU BUDOWLANEGO, KTÓRY SKŁADANY JEST DO URZĘDU W CELU UZYSKANIA POZWOLENIA NA BUDOWĘ. UZYSKIWALIŚMY POZWOLENIA NA BUDOWĘ WE WSZYSTKICH DZIELNICACH WARSZAWY, JAK RÓWNIEŻ W ŁODZI, SOCHACZEWIE, BŁONIU, PIASECZNIE, GÓRZE KALWARII, KATOWICACH I ZABRZU. POZNALIŚMY OCZEKIWANIA URZĘDNIKÓW WZGLĘDEM FORMY PRZYGOTOWANIA PROJEKTU BUDOWLANEGO.

 

 

KORESPONDENCJA URZĘDOWA

 

CZĘSTĄ PRAKTYKĄ W NASZYM BIURZE JEST ŚWIADCZENIE USŁUG PROJEKTOWYCH WRAZ Z OBSŁUGĄ KORESPONDENCJI URZĘDOWYCH. DZIĘKI TEMU KLIENT NIE MUSI POŚWIĘCAĆ CZASU NA UWAGI KIEROWANE PRZEZ INSTYTUCJE PAŃSTWOWE. DODATKOWO PRZYŚPIESZA TO PROCES INWESTYCYJNY, PONIEWAŻ MY JAKO WYKONAWCA DOKUMENTACJI ODPOWIADAMY BEZPOŚREDNIO NA ZADANE PYTANIE URZĘDNIKA, CO SKRACA DROGĘ KOMUNIKACJI. DOŚWIADCZENIE ZEBRANE PRZEZ KILKANAŚCIE LAT NASZEJ DZIAŁALNOŚCI, POZWALA NAM SPRAWNIE PORUSZAĆ SIĘ PO URZĘDACH.

 

 

PROJEKT WYKONAWCZY

 

PROJEKT WYKONAWCZY TO SZCZEGÓŁOWA DOKUMENTACJA TECHNICZNA POKAZUJĄCA WYKONAWCY W JAKI SPOSÓB ZREALIZOWAĆ BUDYNEK. NA TYM ETAPIE WYKONUJEMY RYSUNKI ZBROJENIOWE, ROZWINIĘCIE INSTALACJI, CZY DETALE ARCHITEKTONICZNE. GENERALNY WYKONAWCA DOKŁADNIE WIDZI CO I W JAKI SPOSÓB NALEŻY WYKONAĆ, DZIĘKI CZEMU MINIMALIZUJEMY MOŻLIWOŚĆ WYSTĘPOWANIA BŁĘDÓW WYKONAWCZYCH.

 

 

KARTY KATALOGOWE MIESZKAŃ

 

SĄ WYKONYWANE W STANDARDOWYM ZAKRESIE, NATOMIAST MOGĄ PRZYBRAĆ RÓŻNE FORMY. NAJPROSTSZE TO WIDOKI 2D Z GÓRY, WRAZ Z UMEBLOWANIEM MIESZKAŃ. BARDZIEJ SKOMPLIKOWANE, A JEDNOCZEŚNIE EFEKTOWNIEJSZE TO PRZEDSTAWIANIE MIESZKAŃ W WIDOKACH 3D WRAZ Z PRZYKŁADOWYM UMEBLOWANIEM ORAZ  KOLORYSTYKĄ. DOSTARCZANA PRZEZ NAS JAKOŚĆ JEST NA TYLE WYSOKA, ZE INWESTORZY WYKORZYSTUJĄ MATERIAŁY BEZPOŚREDNIO DO CELÓW MARKETINGOWO-SPRZEDAŻOWYCH.

 

 

PROJEKT PRZETARGOWY

 

W ZALEŻNOŚCI OD POTRZEB INWESTORA WYKONUJEMY RÓWNIEŻ PROJEKTY PRZETARGOWE SŁUŻĄCE WYŁONIENIU, W DRODZE PRZETARGU, GENERALNEGO WYKONAWCY DLA INWESTYCJI.

 

 

NADZÓR AUTORSKI

 

W TYM OBSZARZE MOŻEMY WYSZCZEGÓLNIĆ CZTERY DZIAŁANIA PROWADZONE W RAMACH NADZORÓW INWESTYCYJNYCH:

 

1) DORADZTWO W SPRAWACH ZWIĄZANYCH Z REALIZACJĄ PROJEKTU:  OBEJMUJE OPINIOWANIE KART MATERIAŁOWYCH, WPROWADZANIE ZAMIENNYCH MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I OCENY RYZYKA WPROWADZENIA PROPONOWANYCH ZMIAN.

 

2) WIZYTOWANIE BUDOWY NA ŻYCZENIE INWESTORA: NAJCZĘŚCIEJ ODBYWA SIĘ JAKO UCZESTNICTWO W NARADACH NADZORCZYCH, ODBIORACH POSZCZEGÓLNYCH ETAPÓW.

 

3) DOPRECYZOWANIE ZAGADNIEŃ PROJEKTOWYCH: W WYMAGANYCH PRZYPADKACH OPRACOWUJEMY DODATKOWE MATERIAŁY W POSTACI DETALI I OPISÓW.

 

4) OCENA ZGODNOŚCI ROBÓT BUDOWLANYCH Z PROJEKTEM: JEST TO BADANIE W KTÓRYM ARCHITEKT STWIERDZA CZY BUDYNEK ZOSTAŁ WYKONANY ZGODNIE Z ZAŁOŻENIAMI, SZTUKĄ BUDOWLANĄ I W ODPOWIEDNIM STANDARDZIE.

 

 

KOSZTORYSOWANIE

 

CZĘSTO NASI KLIENCI CHCĄC KOMPLEKSOWO PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO INWESTYCJI POTRZEBUJĄ KOMPLETU INFORMACJI, DZIĘKI KTÓREMU BĘDĄ MOGLI STWIERDZIĆ CZY ZAMIERZENIE BUDOWLANE BĘDZIE RENTOWNE. WYKONANE KOSZTORYSY POZWALAJĄ JASNO OKREŚLIĆ Z JAKIMI KOSZTAMI BĘDZIE MUSIAŁ SIĘ MIERZYĆ INWESTOR.

 

 

RESTAURACJA ZABYTKÓW

 

RESTAURACJA ZABYTKÓW POLEGA NA WYKONANIU PRAC, KTÓRYCH CELEM JEST PRZYWRÓCENIE DAWNEJ, PIERWOTNEJ FORMY OBIEKTOWI ZABYTKOWEMU. ZGODNIE ZE SZTUKĄ, KAŻDORAZOWO MUSI BYĆ POPRZEDZONA INWENTARYZJACJĄ ARCHITEKTONICZNĄ, KONSERWATORSKIMI ORAZ KWERENDĄ ARCHIWALNĄ, KTÓRA JEST KONIECZNYM ELEMENTEM DLA ROZPOZNANIA WARTOŚCI ZABYTKU I ZROZUMIENIA JEGO HISTORII. PODCHODZĄC POWAŻNIE DO TAK SKOMPLIKOWANEGO TEMATU BADAMY STOPIEŃ WIELOLETNIEGO ZUŻYCIA MATERIAŁÓW, WYKONUJEMY EKSPERTYZY MYKOLOGICZNE, BADANIA NASIĄKLIWOŚCI ŚCIAN WRAZ ZE STOPNIEM ICH ZASOLENIA, BADANIA TECHNICZNE OBIEKTU ORAZ INNE WYMAGANE PRACE. PRZYWRACAJĄC ŚWIETNOŚĆ KTÓRĄ BUDYNEK PREZENTOWAŁ PRZED LATY, WYKONUJEMY ODKRYWKI ELEMENTÓW ZDOBNICZYCH FASADOWEJ SZTUKATERII. TAK PIECZOŁOWITE PODEJŚCIE DO TEMATU POWODUJE, ŻE ZAWSZE JESTEŚMY PEWNI EFEKTU KOŃCOWEGO NASZYCH PRAC.

 

 

BRANŻOWI INSTALATORZY

 

NASZYM GŁÓWNYM MOTTEM JEŻELI CHODZI O PODEJŚCIE DO PRACY, JEST CIĄGŁE DOSKONALENIE SIĘ. PONIEWAŻ ZAWSZE SZUKAMY NICI POROZUMIENIA, NIE TYLKO Z
KLIENTAMI ALE I Z BRANŻYSTAMI, DO WSPÓŁPRACY WYBIERAMY PODWYKONAWCÓW, KTÓRZY MAJĄ TAKIE SAMO SPOJRZENIE NA BIZNES JAK MY. PRACA Z KIMŚ KTO NA RÓWNI CENI TE SAME WARTOŚCI JAK RZETELNOŚĆ, TERMINOWOŚĆ, ODPOWIEDZIALNOŚĆ CZY ELASTYCZNOŚĆ, JEST DUŻO ŁATWIEJSZA W SFERZE KOMUNIKACJI. PRZEZ KILKANAŚCIE LAT WSPÓŁPRACY ZEBRALIŚMY GRONO EKSPERTÓW W SWEJ DZIEDZINIE, KTÓRYM MOŻEMY UFAĆ I ZA KTÓRYCH PORĘCZAMY. WSPÓŁPRACA Z TAKĄ KADRĄ, PODCIĄGA OGÓLNĄ JAKOŚĆ DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ.

 

 

EKSPERTYZY

 

BĘDĄC PROFESJONALISTAMI W SWOJEJ DZIEDZINIE, OFERUJĄC PEŁNĄ OBSŁUGĘ PROJEKTOWĄ MAMY TEŻ NA MYŚLI DZIAŁANIA, KTÓRE SĄ WYMAGANE W SZCZEGÓLNYCH
WYPADKACH I WYCHODZĄ POZA RAMY STANDARDOWEGO PROJEKTU ARCHITEKTONICZNEGO. DZIĘKI TEMU KLIENT NIE MUSI SIĘ MARTWIĆ O ZDOBYWANIE TAKICH DOKUMENTÓW JAK:
– DECYZJA ŚRODOWISKOWA,
– EKSPERTYZA TECHNICZNA BUDYNKU (KONSTRUKCJA),
– POZWOLENIE WODNOPRAWNE,
– PROJEKT ZABEZPIECZENIA WYKOPU,
– EKSPERTYZA AKUSTYCZNA,
– TECHNOLOGIA POSADOWIENIA BUDYNKU (FUNDAMENTY) Z ROZWIĄZANIAMI NIETYPOWYMI (BERLINKA, LARSENY, PALOWANIE),
– ODSTĘPSTWA POŻAROWE
– INNE.

 

 

MARKETING

 

WSPÓLNIE Z NASZYM GRAFIKIEM PRZYGOTOWUJEMY FOLDER KONCEPCYJNY INWESTYCJI, KTÓRY JEST PRZEZ NASZYCH INWESTORÓW WYKORZYSTYWANY JAKO DOCELOWY MATERIAŁ SPRZEDAŻOWY. W FOLDERZE TYM PRZEDSTAWIAMY WIDOKI BUDYNKÓW, PLACE ZABAW, TERENY ZIELONE JAK RÓWNIEŻ PRZYKŁADOWE UKŁADY MIESZKAŃ, CZYLI WSZYTKO CO DLA KLIENTA DOCELOWEGO MA NAJWIĘKSZE ZNACZENIE. POSIADANIE ATRAKCYJNIE PRZEDSTAWIONYCH MATERIAŁÓW REKLAMOWYCH ZNACZNIE UŁATWIA I PRZYSPIESZA SPRZEDAŻ. OFERUJEMY TEŻ ROZSZERZONY ZAKRES MARKETINGOWY OBEJMUJĄCY STWORZENIE DODATKOWYCH MATERIAŁÓW REKLAMOWYCH W POSTACI ULOTEK, BANERÓW, BROSZUR CZY ZESTAWÓW PODARUNKOWYCH PRZY KUPNIE MIESZKANIA. ZAKRES USŁUG USTALANY INDYWIDUALNIE.

 arrow