OSIEDLE BUDYNKÓW WIELORODZINNYCH – POLNA

INWESTOR: EKODOMY SP. ZO.O III SP.K


UL. POLNA, GÓRA KALWARIA

OPIS PROJEKTU

Inwestycja obejmuje budowę 3 powtarzalnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych bez garażu podziemnego. Każdy projektowany budynek ma 4 kondygnacje nadziemne. Na nieużytkowym poddaszu znajduje się pomieszczenie kotłowni. Podstawowa bryła budynku ukształtowana została na planie prostokąta krótszym bokiem równolegle do dojazdowej ul. Polnej.

 

Na terenie inwestycji zaprojektowano wewnętrzną drogę prostopadłą do ul. Polnej ze zjazdem na projektowaną ulicę Armii Krajowej. Z tej drogi dostępne są miejsca postojowe oraz główne dojścia do każdego z 3 budynków w postaci układu chodników prowadzonych od wewnętrznego ciągu pieszo-jezdnego.

 

Budynek rozplanowany jest w kształcie prostokąta zwieńczonego dachem dwuspadowym wraz z lukarnami. Na terenie projektowane są elementy infrastruktury, takie jak wiaty śmietnikowe, a także mała architektura, plac zabaw i zieleń urządzona. Na 4 kondygnacjach obiektu rozplanowano 32 mieszkania. Łącznie w całym zespole 96 mieszkań. Lokale obsługiwane są przez jeden trzon otwartej klatki schodowej z windą. Dla mieszkań na parterze wydzielono ogródki lokatorskie. Każde mieszkanie zlokalizowane na piętrze ma przynależny balkon.

 

Bryła budynku została urozmaicona poprzez dekorację w formie drewnianych wykończeń oraz równomierny układ balkonów. Kolorystyka budynku utrzymana jest w bielach i szarościach z elementami kontrastującego drewna w detalach stolarki drzwiowej i okiennej oraz drewnianych elementach elewacji. Dach wykończony jest blachą trapezową w kolorze grafitowym.KATEGORIA: BUDYNKI MIESZKALNE WIELORODZINNE

INWESTOR: EKODOMY SP. ZO.O III SP.K


LOKALIZACJA: UL. POLNA, GÓRA KALWARIA

LICZBA MIESZKAŃ: 96


POWIERZCHNIA CAŁKOWITA: 6 494 m2

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 4 889 m2

arrow