BUDYNKI JEDNORODZINNE – DUCHNICKA

INWESTOR PRYWATNY

UL. DUCHNICKA, OŻARÓW MAZOWIECKI

OPIS PROJEKTU

Zabudowa szeregowa składa się z 2 rodzajów budynków powtarzalnych (segment skrajny – A oraz segment środkowy – B), formowanych w zespoły. Ideą kształtowania formy było utrzymanie budynku w ramach tworzonych poprzez połączenie wysuniętych ścian, balkonów oraz okapów dachów. Dzięki zagłębieniu fragmentów budynków, stały się one bardziej dynamiczne i lżejsze w odbiorze. Efekt podkreślony został za pomocą kontrastu bieli i szarości, a elementy jasnego drewna w elewacji ocieplają ją oraz sprawiają, że budynki mimo powtarzalności nie są monotonne.

 

Zaprojektowano 32 budynki mieszkalne jednorodzinne, dwukondygnacyjne z wbudowanymi garażami w zabudowie szeregowej. Dojazd do budynków dobywa się za pomocą dwóch dróg wewnętrznych na kierunku północ-południe, z wjazdem od ul. Duchnickiej. Na działkach przewidziano miejsca postojowe w terenie w ilości 1szt/ domek oraz po 1 miejscu postojowym w garażu wbudowanym w każdy segment. W efekcie dla każdego segmentu uzyskano 2 miejsca postojowe.

 

Każdy lokal posiada przynajmniej jeden pokój doświetlony światłem dziennym przez okres minimum 3 godzin na dobę. Miejsca na pojemniki na śmieci zaprojektowano jako indywidualne dla poszczególnych segmentów. Każdy z budynków ma wysokość 2 kondygnacji.KATEGORIA: BUDYNKI MIESZKALNE JEDNORODZINNE

INWESTOR: INWESTOR PRYWATNY

LOKALIZACJA: UL. DUCHNICKA, OŻARÓW MAZOWIECKI

LICZBA MIESZKAŃ: 32

POWIERZCHNIA CAŁKOWITA: SEGMENT SKRAJNY - A: 105,3 m2 / SEGMENT ŚRODKOWY - B: 119,4 m2

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: SEGMENT SKRAJNY - A: 111,92 m2 / SEGMENT ŚRODKOWY - B: 120,73 m2

arrow