70% Complete

WIELORODZINNY BUDYNEK MIESZKALNY Z LOKALAMI USŁUGOWYMI, GARAŻEM PODZIEMNYM I INFRASTRUKTURĄ. ETAP 4

INWESTOR: VICTORIA DOM S.A.

Warszawa

OPIS PROJEKTU

Projektowany budynek ma zwartą bryłę w kształcie litery ‘C’, która usytuowana jest środkowym bokiem równolegle do ulicy Łopuszańskiej tworząc od strony projektowanej drogi wewnętrznej dziedziniec. Zachodnie skrzydło budynku jest niższe o jedną kondygnację od pozostałych.

 

Kolorystyka budynku utrzymana jest w kontrastującej bieli i graficie z elementami jasnego drewna. Parter budynku został wyraźnie odcięty przez zastosowanie grafitowego tynku ozdobnego. Rytm na elewacji wyznaczają grafitowe piony klatek schodowych oraz balkony naprzemiennie z białymi pełnymi balustradami i grafitowymi prętowymi. Na elewacji frontowej od ulicy Łopuszańskiej zastosowano 3 piony żaluzji w odcieniu jasnego drewna.

 

Projektowany budynek będzie miał VI kondygnacji nadziemnych i jedną kondygnację podziemną. Główne wejścia do budynku znajdują się od strony ul. Łopuszańskiej oraz od strony projektowanego dziedzińca. Na dziedzińcu tym zaprojektowano dojazd z drogą pożarową, miejsca parkingowe, układ chodników zapewniających dojście do budynku, oraz zieleń niską dekoracyjną i średniowysoką. Od strony ulicy Łopuszańskiej zlokalizowano wejścia do 2 klatek schodowych oraz lokale usługowe z zapleczami.

 

Od strony zachodniej zaprojektowano teren rekreacyjny z zielenią i zbiornikiem wodnym, oraz drzewami. Wokół budynku zaprojektowano tereny zielone z wydzielonymi ogródkami lokatorskimi. Na pięciu kondygnacjach nadziemnych rozplanowano 161 mieszkań. Kondygnacje obsługiwane są przez 4 piony komunikacyjne – zamknięte klatki schodowe z windami.

 

Jednokondygnacyjną część podziemną stanowi hala garażu, w której zapewniono 132 miejsc postojowych oraz zlokalizowano pomieszczenia techniczne i boksy rowerowe, oraz komórki lokatorskie. Wjazd do garażu znajduje się od projektowanej drogi wewnętrznej.

 

KATEGORIA: BUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY

INWESTOR: VICTORIA DOM S.A.

LOKALIZACJA: UL. ŁOPUSZAŃSKA, WARSZAWA

LICZBA MIESZKAŃ: 161

LICZBA KONDYGNACJI NADZIEMNYCH: 5, Z LOKALNYM OBNIŻENIEM DO 4

POWIERZCHNIA CAŁKOWITA: 14984,85 M2

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 7602,72 M2