70% Complete

BUDOWA BUDYNKU MIESZKALNEGO WIELORODZINNEGO Z LOKALAMI USŁUGOWYMI. ETAP 1

INWESTOR: VICTORIA DOM S.A.

Warszawa

OPIS PROJEKTU

Inwestycja obejmuje budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z lokalami usługowymi i garażem podziemnym. Projektowany budynek ma VI kondygnacji nadziemnych i jedną kondygnację podziemną. Jego wysokość wynosi 19,0 m. Główne wejścia do budynku znajdują się od strony ul. Przedpole.

 

Cześć nadziemna budynku rozplanowana jest na planie litery ‘L’, usytuowana krótszym bokiem równolegle do ulicy Łopuszańskiej tworząc od ulicy Przedpole dziedziniec. Na dziedzińcu tym rozplanowano drogi dojazdowe i dojścia do budynku, miejsca postojowe dla samochodów, elementy infrastruktury i zieleń ozdobną.

 

Z dziedzińca prowadzą do budynku 3 główne wejścia. Na pięciu kondygnacjach nadziemnych rozplanowano 139 mieszkań. W parterze, w północno-zachodnim narożniku od ulicy Łopuszańskiej zlokalizowano dwa lokale usługowe z zapleczami. Wejście do lokali zlokalizowane jest od ulicy Łopuszańskiej. W obrysie lokali usługowych na pierwszym i drugim piętrze znajdują się komórki lokatorskie. Wszystkie kondygnacje obsługiwane są przez 3 piony komunikacyjne – zamknięte klatki schodowe z windami.

 

Do każdego mieszkania przynależy balkon, dla mieszkań na parterze wydzielono w terenie ogródki lokatorskie.
Jednokondygnacyjną część podziemną stanowi hala garażu, w której zapewniono 127 miejsc postojowych oraz zlokalizowano pomieszczenia techniczne i boksy rowerowe. Wjazd do garażu znajduje się od ulicy Przedpole.

 

Elewacje projektowanego budynku utrzymane są w tonacji bieli i szarości. Ściany zewnętrzne parteru otynkowane są grafitowym tynkiem dekoracyjnym. Elewacje wyższych kondygnacji są gładkie, wykończone białym tynkiem. Okna w kolorze jasnego dębu podkreślone są przez układ grafitowych wnęk przyokiennych. Elewacja frontowa podkreślona została poprzez ażurowe panele w kolorze jasnego dębu. Rytm pozostałych elewacji wyznaczają balkony z grafitowymi prętowymi balustradami naprzemiennie z balkonami o pełnych balustradach.

 

KATEGORIA: BUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY Z USŁUGAMI W PARTERZE

INWESTOR: VICTORIA DOM SPÓŁKA AKCYJNA

LOKALIZACJA: UL. ŁOPUSZAŃSKA, WARSZAWA

LICZBA MIESZKAŃ: 139

LICZBA KONDYGNACJI NADZIEMNYCH: 5, Z LOKALNYM OBNIŻENIEM DO 4

POWIERZCHNIA CAŁKOWITA: 12304,17 M2

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 6436,43 M2